English Information

f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - NOC MUZEÓW - 18 maj 2018 r.

2018 05 18 Noc Muzeow ECPiP 2018

 

Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci działająca w strukturach Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, serdecznie zaprasza 18 maja (piątek) na kolejną edycję „NOCY MUZEÓW”. W ten wyjątkowy wieczór, w godz. 18:00-24:00 Ekspozycja udostępni oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo.


„NOC MUZEÓW” rozpocznie się o godz. 18:00 spotkaniem autorskim z panem Janem Szuro - autorem książki "I TAK BĘDĘ ŻYŁ. Rozmowy z tatą Stanisławem Szuro wiecznym optymistą, żołnierzem niezłomnym." W czasie tego spotkania odbędzie się promocja książki, czytanie fragmentów oraz rozmowy z jej głównym bohaterem - panem Stanisławem Szuro, byłym więźniem obozu pracy przymusowej w Pustkowie.


„NOCY MUZEÓW” towarzyszyć będą wystawy czasowe:
- „Ucieczki więźniów z obozu” - wystawa Ekspozycji Historyczno-Dydaktyczną przy Górze Śmierci (prezentowana będzie do kwietnia 2019 r.)
- „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” - wystawa plenerowa Oddziału IPN w Rzeszowie (prezentowana będzie do sierpnia 2018 r.)
- Zdjęcia poligonu Waffen SS „Truppenübungsplatz Heidelager” i okolic z kolekcji pana Mirosława Kusibaba (prezentowana będzie tylko w „NOC MUZEÓW”).

ZAPRASZAMY