English Information

f

Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania - Pierwszy etap Konkursu ''100. Niepodległa 1918-2018'' - test pisemny

DSC 0273

Fot. arch. ECPiP


W dniu 11 października 2018 r. (czwartek) o godz. 10.15 w Domu Kultury CKiB w Pustkowie Osiedlu odbył się pierwszy etap historycznego Konkursu ''100. Niepodległa 1918-2018'' – test pisemny.

Konkurs odbył się pod nadzorem Komisji, w skład której weszli: dr Jacek Magdoń pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Oddziału IPN w Rzeszowie, Dorota Sadkowska-Kaczka historyk Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, Sylwia Zapał wicedyrektor CKiB Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu, Justyna Wnęk historyk, pracownik CKiB Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu i Marian Matkowski historyk, pracownik CKiB Gminy Dębica w Pustkowie Osiedlu.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu Gminy Dębica z miejscowości: Brzeźnica, Latoszyn, Paszczyna, Pustków, Pustków Osiedle i Stobierna.
Spośród wszystkich uczestników konkursu do II etapu – testu ustnego zakwalifikowało się sześcioro uczniów, a wśród nich:

1. Michał Mosior PSP Brzeźnica (kl. VIII)
2. Kinga Nylec ZS Latoszyn (kl. VIII)
3. Bartłomiej Chmiel PSP Paszczyna (kl. III Gimn.)
4. Sebastian Sanecki PSP Brzeźnica (kl. VIII)
5. Oliwia Sidor PSP Stobierna (kl. III Gimn.)
6. Maciej Szewczyk ZS Latoszyn (kl. VIII)

Wszystkim uczniom i ich opiekunom, którzy zakwalifikowali się do II etapu gorąco gratulujemy!

Pozostałym uczestnikom I etapu konkursu ''100. Niepodległa 1918-2018'' serdecznie dziękujemy za udział pamiętając, że to wydarzenie odbyło się w nurcie gminnych obchodów Narodowego Święta 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że II etap konkursu (FINAŁ), zaplanowano na  Listopad 2018 r., na sali kinowej w Domu Kultury CKiB w Pustkowie Osiedlu. O szczegółowej dacie i godzinie poinformujemy wkrótce.

Dodajmy, że w dniu 9 listopada 2018 r. w godzinach porannych w Brzeźnicy odbywać się będą gminne obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Uczestników naszego Konkursu, na rozdanie okolicznościowych dyplomów za udział w I etapie konkursu, zaś Grono Pedagogiczne i Młodzież Szkolną wszystkich szkół gminnych zachęcamy do licznego udziału i kibicowaniu uczestnikom II etapu finałowego Konkursu.

Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania. Partnerem w organizacji tej patriotyczno – historycznej inicjatywy, związanej z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości jest także Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.